Feminizowane Nasiona Marihuany – Czym One Są?

co to są feminizowane nasiona konopi

Co to są feminizowane nasiona marihuany? W skrócie można je określić jako to nasion konopi, które są przeznaczone do produkcji wyłącznie roślin żeńskich. Odbywa się to poprzez manipulowanie genetyką rośliny tak, aby produkowała tylko kwiaty żeńskie. Nasiona feminizowane to świetna opcja dla hodowców, którzy chcą mieć pewność, że ich plony są całkowicie żeńskie.

Dlaczego miałbyś chcieć tylko żeńskich roślin?

 • Żeńskie nasiona to te, które produkują pąki. Męskie nie mają pąków, więc nie są tak dobre do palenia czy uprawy.
 • Męskie rośliny konopi zapylają żeńskie i niszczą je, powodując słabsze pąki lub ich brak przez wytwarzanie w kwiatach żeńskich roślin nasiona.
 • Kilka męskich roślin w pobliżu żeńskich zapyli je i sprawi, że zaczną formować nasiona, niż gdyby w pobliżu nie było męskich.
 • Przy uprawie zwykłych nasion. Aby zdobyć jak najwięcej żeńskich roślin, musisz pozbyć się męskich, gdy tylko zostaną zidentyfikowane. Jeśli w pobliżu nie ma męskich roślin, to żeńskie mogą bez przeszkód tworzyć żywiczne duże pąki.

Jak widzisz ktoś nie bez powodu wymyślił feminizowane nasiona, gdyż twoje problemy z męskimi roślinami znikną i nie będą istotne podczas uprawy.

Jak rozpoznać męską roślinę konopi?

Istnieje kilka sposobów identyfikacji męskiej rośliny marihuany:

 • Pierwszym znakiem jest to, że główna łodyga rośnie bardzo szybko i jest cienka. Gałęzie u samca nie są tak duże ani tak grube jak u samicy. Samiec rośnie szybciej i jest wyższy.
 • Męskie kwiaty są małe i mają biały lub żółtawy kolor. Zwykle pojawiają się w górnej części rośliny. Pąki żeńskie są znacznie większe, grubsze i jaśniejsze w odcieniach zieleni i złota oraz mają specyficzne włoski.
 • Możesz również poczekać, aż pyłek będzie widoczny na męskim kwiatku, a następnie ostrożnie wyszczotkować go do pojemnika, aby w razie potrzeby użyć go później do zapylenia. Ale jest to nie polecane jeśli nie chcesz mieć nasion w żeńskich roślinach.

Jak feminizować rośliny konopi żeby uzyskać tylko żeńskie nasiona?

A więc jak poprawnie wyprodukować same żeńskie nasiona, czyli przeprowadzić proces feminizacji:

 • Pierwszym krokiem jest identyfikacja żeńskich roślin rodzicielskich. Można to zrobić, patrząc na jej genetykę, wygląd, poziom THC i inne cechy, które powiedzą Ci, czy są one najwyższej jakości roślinami. Najlepszym sposobem na to jest użycie zestawów do testowania DNA. Są bardzo dokładne i mogą pomóc w doborze odpowiednich roślin do rozmnożenia. Matka i ojciec muszą być żeńskimi osobnikami. Nie przesłyszałeś się! Tylko pyłek wytworzony na żeńskiej roślinie może wytworzyć na drugim osobniku żeńskim nasiona, które będą feminizowane.
 • Po zidentyfikowaniu „rodziców” nadszedł czas, aby przygotować je do zapłodnienia. Można to zrobić, umieszczając samicę w ciemnym miejscu, aby wytworzyła i uwolniła pyłek. Jest to krótko mówiąc stresowanie rośliny do tego stopnia ażeby sama ze sobą chciała się rozmnażać.
 • Po jakimś czasie należy zebrać pyłek i przechowywać go w pojemniku do czasu, aż druga samica będzie gotowa do zapłodnienia.
 • Po zapłodnieniu samica bardzo szybko zacznie formować nasiona. Nasiona można przechowywać w normalny sposób i wykorzystać do uprawy nowych roślin żeńskich.
 • Aby uzyskać więcej samic, ważne jest, ażeby do zapłodnienia używać tylko samic. Jeśli obecne są jakieś samce, zapylają one samicę i zrujnują jej szanse na wytworzenie tylko nasion feminizowanych.

Jak uprawiać rośliny konopi z nasion feminizowanych

Kiedy już masz feminizowane nasiona i wiesz, jak je prawidłowo stworzyć, nadszedł czas, aby zacząć uprawę. Proces używania tych nasion jest bardzo podobny do procesu w przypadku nasion niefeminizowanych. Będziesz musiał posadzić je w glebie lub innym podłożu uprawowym i zapewnić im wodę i światło oraz inne rzeczy, aż dojrzeją na tyle, aby można je było zebrać. Tak naprawdę uprawa roślin z nasion feminizowanych jest taka sama jak ze zwykłych. Różni się tylko tym że nie musisz pilnować i likwidować osobników męskich ze swojej uprawy.

Podsumowując, co należy pamiętać?

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas uprawy i wytwarzaniu nasion feminizowanych:

 • Należy użyć więcej niż jednej samicy, aby mieć pewność, że wytworzone nasiona będą feminizowane. Żeńskie nasiona produkuje się tylko z żeńskich osobników.
 • Jeśli w pobliżu są jakieś samce, zapylą one samice i zniszczą je do produkcji nasion. Należy jak najszybciej pozbyć się samca po jego zidentyfikowaniu.
Oceń
[Głosy: 7 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


UPRAWA KONOPI INDYJSKICH NA TERENIE POLSKI JEST ZABRONIONA!
Masz prawo posiadać nasiona marihuany i nikt nie może Cię za to ukarać. A my mamy prawo sprzedawać nasiona konopi indyjskich, zgodnie z Polskim prawem. Na terenie Polski nie sprzedajemy nasion marihuany do celów siewnych.


Copyright © UFOseeds.com - Wszystko o marihuanie THC i konopi CBD oraz o nasionach marihuany i ich odmianach.